WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE

Partner Główny Krynica Forum 2023


W ostatnim czasie o Małopolsce było szczególnie głośno na świecie ze względu na Igrzyska Europejskie, solidarną pomoc Ukrainie w związku z trwającą na jej terenie wojną i prestiżowe wyróżnienie przyznane po raz pierwszy w historii w konkursie Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości.

 

Doskonała organizacja Igrzysk Europejskich została doceniona nie tylko przez kibiców, ale także przez najlepszych sportowców kontynentu, członków ich sztabów oraz przedstawicieli Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich. Podkreślili oni, że Małopolska ma ogromny potencjał i jest gotowa na organizację największych imprez sportowych świata. Igrzyska były także okazją do pokazania jedności Europy w kontekście stosunku do napaści Federacji Rosyjskiej na niepodległą Ukrainę.

Małopolska jako jedyna z 300 europejskich regionów od kilku tygodni może się poszczycić specjalnym wyróżnieniem EKR za przyszłościową wizję rozwoju i wspierania przedsiębiorczości. Nagroda jest efektem działania na rzecz współpracy z ukraińskimi instytucjami otoczenia biznesu, przedsiębiorcami oraz wsparciem Ukrainy w jej odbudowie i europejskich aspiracjach.

Region doceniono za silne partnerstwo i zaangażowanie wielu instytucji w działania służące wzmacnianiu potencjału biznesowego. Kierunki działań wyznacza Strategia Rozwoju Województwa „Małopolska 2030”, a stały wzrost poziomu innowacyjności regionu zapewni siedem inteligentnych specjalizacji..

Od lat Małopolska stawia na aktywną turystykę m.in. poprzez nieustanną rozbudowę sieci tras rowerowych i narciarskich oraz promocję zdrowego trybu życia. To tu znajduje się najwięcej obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, parków narodowych i zabytków, a oferta turystyczna regionu jest stale poszerzana o nowe atrakcje i obiekty.

Jednak największą wartością Małopolski są jej mieszkańcy, którym region stwarza dobre warunki do rozwijania swoich talentów, zdobywania wykształcenia na doskonale przygotowanych uczelniach, podnoszenia swoich kompetencji, realizacji swych pasji i zawodowych aspiracji. To dzięki ich zaangażowaniu i potencjale Małopolska prężnie się rozwija, odważnie łącząc tradycję z nowoczesnością.

 

Zapisz się do newslettera