KRYNICA FORUM 2023

Czy wodór w przyszłości zastąpi standardowe paliwa kopalne?


Zmiany klimatu wymagają implementacji rozwiązań, które ograniczą nasz ślad węglowy. W poszukiwaniu innowacyjnych paliw kopalnych coraz częściej sięga się w stronę technologii wodorowych. Znacząco wzrasta liczba ekspertów, którzy dostrzegają potencjał jego zastosowania w procesie dekarbonizacji.

 

Dyskutowali o tym zebrani podczas drugiego posiedzenia Małopolskiej Regionalnej Grupy ds. Rozwoju Technologii Wodorowych. Specjalna jednostka powstała w celu umożliwienia kooperacji dla małopolskich instytucji oraz przedsiębiorstw na rzecz rozwijania technologii związanych z wodorem.

CZYTAJ WIĘCEJ: https://www.malopolska.pl/aktualnosci/biznes-i-gospodarka/wodor-rosnie-w-sile-w-malopolsce

Przedstawiciele kluczowych podmiotów zaangażowanych w budowę lokalnego ekosystemu wodorowego rozmawiali o obecnie podejmowanych przez Małopolskę aktywnościach na arenie międzynarodowej oraz planach na przyszłość, związanych m.in. z przystąpieniem do Europejskiego Sojuszu na Rzecz Czystego Wodoru.

Promowanie wykorzystania wodoru w procesie dekarbonizacji przez Unię Europejską sprawia, że pojawiają się liczne możliwości wsparcia finansowego tych inicjatyw. Stwarza to szanse na postęp w rozwoju tej technologii oraz szybszą implementację najnowszych rozwiązań.

O przyszłości wodoru i technologii z nim związanych porozmawiają eksperci wraz z przedstawicielami świata nauki i jednostek samorządu podczas KRYNICA FORUM 2023. 13 września o godzinie 16.00 w debacie “Wodór - paliwo alternatywne? Przyszłość technologii wodorowych oczami ekspertów, naukowców i samorządowców” weźmie udział Wicemarszałek Województwa Małopolskiego - Józef Gawron oraz Dyrektor Departamentu Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki UMWM- Jerzy Kopeć.

 

PROGRAM KRYNICA FORUM 2023: https://krynicaforum.pl/program2

 

Zapisz się do newslettera